HABERLER

23 Nisan Perşembe Günü Borsa Açık MI, Borsa İstanbul Tatil Mi?

23 Nisan’da Bankalar Çalışıyor Mu?, Borsa 23 Nisan’da açık mı? Sorusu pazartesi gününün en çok merak edilen konusu oldu. Yatırımcılar 23 Nisan Perşembe günü Borsa İstanbul’da işlem yapıp yapmayacaklarını araştırmaya devam ediyor. Piyasaların yönlendiği nokta olan Borsa İstanbul (BİST100) açık mı sorusu, borsa endeksli işlemleri bulunan vatandaşların merak ettiği konu oldu. Peki, Borsa 23 Nisan Perşembe  günü açık olacak mı? İşte, konu hakkında detaylı bilgiler. Peki 23 Nisan’da Noterler açık olacak mı?

Bankaların ve piyasaların büyük bir kısmının bağlı olduğu Borsa İstanbul (BİST), 23 Nisan Perşembe günü için de önem arz ediyor. Peki, Borsa İstanbul 23 Nisan Perşembe günü çalışıyor mu?

Borsa İstanbul(Bist100) 23 Nisan Perşembe günü açık mu?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil kapsamında yer almaktadır. Borsa İstanbul, 23 Nisan Perşembe gününün resmi tatil oluşu nedeniyle tatil olacak.  23 Nisan 2019 Salı günü takas/teslimat işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Dolayısıyla borsa işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, bu işlemleri 24 Nisan Cuma günü itibariyle sürdürebilecek.

Bist100 Endeksi, Borsa İstanbul görevleri nedir?

Bir ülkede fon talep edenler ile fon arz edenler arasındaki alım satımı düzenleyen kurumlar, bu amaçla kullanılan araçlar ile bu ilişkileri düzenleyen hukuki ve idari kurallardan oluşan yapının bütününü kapsayan piyasalara mali piyasa denir.

Mali piyasa; esas itibariyle para piyasası ile sermaye piyasasını kapsar. Bu bağlamda  sermaye piyasası kurumları olan menkul değerler borsalarının asli fonksiyonları; yatırımcılar arasında etkin bir risk paylaşımını sağlamak, pay fiyatlarını etkileyen bilgilerin tek elde toplanmasını ve şeffaf bir şekilde yatırımcılarla paylaşılması ile sermayenin etkin bir şekilde tabana yayılması şeklinde tanımlanabilir.

23 Nisan’da Noterler açık olacak mı? 23 Nisan’da Bankalar Çalışıyor Mu?

23 Nisan Perşembe  günü bankalar ve noterlerde işlem yapmak isteyen vatandaşlar hafta sonu itibarıyla araştırmaya başladı. 23 Nisan günü banka ve kamu kurumlarından işlem yapılabilecek mi?

23 Nisan’da bankalar ve noterler tatil olacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bankalar ve noterler tam gün tatil-kapalı olacak. Kamu bankaları gibi özel bankalar da işlemlerini 24 Nisan Cuma’dan itibaren yapacak. Bankamatikler ise aktif olacak.

Türkiye Bankalar Birliği: 31 ilde 24 Nisan Cuma günü banka şubeleri kapalı olacak

Türkiye Bankalar Birliğinden (TBB) sokağa çıkma kısıtlaması getirilen illerdeki banka şubelerine ilişkin karar hakkında yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İçişleri Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihli sokağa çıkma kısıtlaması kararına istinaden 31 ilde 24 Nisan Cuma günü banka şubeleri kapalı olacaktır. Bu çerçevede, kısıtlama kapsamındaki 31 ilde yerleşik olan ve edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 24 Nisan 2020 olan müşterilere, her türlü bankacılık işlemlerini ve edimlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilmesinin hatırlatılması veya müşterilerin edimlerinin 27 Nisan 2020’ye ötelenmesi hususlarında üyelerimize tavsiyede bulunulmasına karar verilmiştir.”

Ahmet

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir