HABERLER

81 ile genelge! Eğlence Mekanları Kapatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğde, Bugün gece 24.00 itibarıyla kahvehane, kıraathane, internet kafe, nargile kafe, kapalı oyun alanları, yüzme havuzları, saunalar ve SPA’lar geçici olarak kapatılacağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “koronavirüs tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderildiğini bildirdi. İşte alınan yeni kararlar

Bakanlık, İllere gönderilen ek genelge ile Koronavirüs salgının Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatılarak alınan önlemleri açıkladı.
Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir