HABERLER

Albayrak: 2019’un son çeyreğinde yüzde 6 büyüdük

Son bir yılda yaşanan tüm gelişmelere rağmen 2019 yılını son çeyreğinde yüzde 6 büyüme ile kapattıklarını aktaran Albayrak, ilk çeyrekte çok daha iyi bir büyüme rakamının geleceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Denizli’de iş dünyası ile bir araya geldi.

Albayrak burada yaptığı konuşmada, “Türkiye küçülecek” diyorlardı, son bir yılda yaşanan tüm gelişmeler rağmen 2019 yılını son çeyreğinde yüzde 6 büyüme ile kapattık. Ocak ve Şubat rakamları çok iyi geldi, bununla birlikte de son çeyrek rakamından çok daha iyi bir ilk çeyrek büyüme rakamı gelecek.” ifadelerini kullandı.

Son PMI rakamı son 2 yılın zirvesine çıktığını belirten Bakan Albayrak, Halihazırda Dünya negatif ayrışırken biz pozitif ayrışan ülke konumuna geldiklerini belirtti.

“Vergi Affı Geliyor” yalan haberleriyle bütçe rakamlarını sekteye uğratmaya çalışıyorlar diyen Albayrak, “Türkiye tüm göstergelerde pozitif ayrışmaya devam ediyor.” diye ekledi.

Tekstil özelinde rekabet gücünü artırmak için yeni bir finansman program hazırladıklarını açıklayan Albayrak, “Tekstik sektörü için imalatta 60 ay vadeli sabit %9 faizli kredi veriyoruz. Ticarette 9 aya kadar ana para ödemesiz kredi imkanı sunulacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir