HABERLER

Albayrak: 2,1 milyon vatandaşımıza toplamda 12,1 milyar TL tahsis edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hiçbir uluslararası kurum veya kuruluştan destek ya da yardım talebinde bulunmadan süreci yönettiklerini söyledi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Albayrak, bakanlığın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu dönemi çok iyi değerlendirecek ve geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz, birlikte başaracağız.” dedi.

Salgının ekonomik etkileri ile mücadelede erken tedbir, hızlı karar, etkin uygulama, etkili mücadele sergiledik, en başarılı ülkeler arasında olduklarının belirten Albayrak,  “2,1 milyon aileye bin TL’lik nakti yardımları ulaştırdık, çok yakında 4,4 milyon ailemizin tamamına yardımlar ulaşacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak’ın konuşmalarından öne çıkan satış başları:

-Bugün itibarıyla 2,1 milyon vatandaşımıza toplamda 12,1 milyar TL’lik kaynak tahsis edildi

-Esnafımız için tahsis edilen toplam finansman rakamı paraf kart ile birlikte 6 milyar 737 milyon TL oldu

-KOBİ’lere ve sanayicimize sunduğumuz ‘İş’e Devam’ desteğine başvuruda bulunan firma sayımız 67 bin 229 oldu

-Halkbank’ın 25 bin TL’lik esnak destek finansmanına başvuran esnaf sayımız 412 bin 714 oldu, süreci tamamlanan esnaf sayımız 256 bin 959’a çıktı.

-Vatandaşlarımızın özel bankalarla yaşadığı sıkıntıları biliyoruz, bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik, mevduatı bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz, bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değil.

-Uluslararası kurumlardan yardım isteme, ülkeyi nereye sürükleyeceği belli olmayan para basma söylemlerinden sonra bu konudaki duruşlarıyla da dertlerinin millet olmadığını bir kez daha gösterdiler.

Melike

Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir