HABERLER

Altın Fiyatları 1700 Dolara Yükseldi

Spot altın fiyatları, petrol piyasasındaki kargaşa, koronavirüsün yayılması, hisse senetlerindeki sert düşüşler ve para politikalarının daha da gevşetileceği beklentileri ile ons başına 1,700 dolar seviyesinin üstünü gördükten sonra geri çekildi.

Altın fiyatları 2020 yılındaki zirvesini yeniledi. Sabah saatlerinde  1703 dolar seviyesine yükselerek son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Altın fiyatları, petrol piyasasındaki kargaşa ile 1,700 doların üzerini gördükten sonra işlemlerle 1666 dolar seviyesine geri çekildi.

Pacific Investment Management Co.’dan Joachim Fels, altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Fels “ABD ve Avrupa şimdi, virüs salgınının talep ve arzı olumsuz etkilemesi ile yılın ilk yarısında ‘güçlü bir teknik resesyon’ olasılığı ile karşı karşıya ve bu durum yatırımcıların güvenli limanlara yönelmesine yol açıyor. Haftasonu, İtalya ülkenin sanayi bakımından güçlü bölgesini karantinaya alması, Fed’in geçen hafta acil faiz indirimine gitmesine karşın, gevşemenin daha da süreceğine ilişkin beklentiler var ve bu da altın gibi faiz ödemesi olmayan yatırım araçlarını destekliyor.” dedi.

 

Altın fiyatları rekor tazeledi. Güncel altın fiyatları için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir