HABERLER

Altın fiyatları çaklıldı! Hafta sonu çeyrek altın ne kadar?

Altın fiyatları akşam saatlerinde sert düşüş gerçekleşti. Serbest piyasada altın fiyatları yakından takip edilirken, yatırımcılar altın kuru fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Gram altın fiyatları düşüşe geçti. Kapalı çarşı kuyumcular çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne oldu. İşte 14-15 hafta sonunda geçerli olacak altın kuru fiyatları. Bugün çeyrek altın, tam altın ne kadar?


Gün içi en düşük 1597 dolar seviyesine çıkan spot altın fiyatları anlık yüzde 2.91 düşüşle 1533 seviyesinde fiyatlanıyor.

Altın fiyatları, geçen haftaki virüs kaynaklı satış dalgasının ardından sıçrama yaparak son 7 yılın en yüksek seviyesi olan 1688 dolara ulaştı. Haftalık kapanışını 1585 seviyesinden gerçekleştiren değerli metal, yeni haftaya petrol krizi ve koronavirüs endişeleri ile yükselişle başlayarak hafta içi 1703 seviyesine kadar yükselen ons altın fiyatları akşam saatlerinde ABD Başkanı Donald Trump’ın bu akşam TSI 22.00’de koronavirüs ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceği haberinin ardından sert satışlar ile karşılaşarak değer kaybetti ve 1570 dolardan 1521’e düştü.

Ons altın fiyatındaki sert geri çekilmenin ardından altın kurlarını gerileme yaşarken, TL’nin dolar karşısında kazançlarını koruyamaması altın kurlarında düşüşü sınırladı.

14-15 Mart hafta sonu güncel altın fiyatları şu şekilde:

Bu hafta 338 liraya kadar yükselen gram altın, güne düşüşle tamamladı. Gram altın anlık 313 lira seviyesinde fiyatlanıyor.

Yarım altın fiyatı bugün 1.017 TL’den alınıp, 1.044 TL’den satılıyor.

Çeyrek altın fiyatı bugün; Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 510 TL alınıp, 522 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.013 TL’den alınıp 2.1162 TL’den satılıyor.

 

Anlık altın fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir