HABERLER

Altın Fiyatları Düşüşte! Gram Altın, Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Altın dolar endeksindeki  yükselişle ikinci haftayı da kayıpla geçmeye yöneldi. Altın fiyatları, dolardaki güçlü seyrin etkisi ile üst üste ikinci haftayı da kayıpla geçmeye hazırlanıyor. Altın kuru fiyatlarında son durum..

Altın fiyatları, koronavirüs krizinin risk iştahını azaltması ve doları tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının ardından, bazı yatırımcıların küresel piyasaları sarsan volatilite ortamında işlem yapabilmek için nakit elde etmek amacıyla geleneksel güvenli liman olan altında satışa geçmeleri ile birlikte, Eylül ayından bu yana ilk kez üst üste ikinci haftayı da kayıpla geçmeye hazırlanıyor.

Likitide sıkışıklığı spot altın fiyatlarında sert satışa neden oldu. Altın, aralarında Fed’in de bulunduğu merkez bankalarından gelen acil faiz indirimlerine ve varlık alım programlarına karşın bu yılki kazançlarını geri verdi. 2019 yılına 1470 dolar seviyesinde başlangıç yapan sarı metal 1703 dolar seviyesine yükselerek son 7 yılın zirvesini test etmesinin ardından yaşanan gelişmelere paralel satışlar ile 1453 seviyesine gerileyerek yıl içinde tüm kazançlarını sildi.

Politika yapıcıları ilave teşvikler yapabilir ancak yatırımcılar, pandeminin ABD ve Avrupa’da yayılmaya devam etmesi ve İtalya’daki ölüm sayısının Çin’i geçmesi ile birlikte, ekonomik gerilemenin daha ne kadar sürebileceği konusunda endişelerini sürdürüyor.

20 Mart Cuma serbest piyasada güncel altın fiyatları şu şekilde:

Güne düşüşle başlayan gram altın anlık 1.35 yükselişle  314 seviyesinde fiyatlanıyor.

Yarım altın fiyatı bugün 903 TL’den alınıp, 1.019 TL’den satılıyor.

Çeyrek altın fiyatı bugün; Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 498 TL alınıp, 509 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.104 TL’den alınıp 2 TL’den satılıyor

 

Anlık Altın Fiyatlarını Takip Etmek İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir