HABERLER

Altın Fiyatları Düşüşünü İkinci Güne Taşıdı

Haftaya negatif başlangıç yapan altın fiyatları, ekonomilerin yeniden açılmaya yönelik adımları ve hisse senetlerindeki yükselişlerle birlikte düşüşüne devam etti.

Altın fiyatları, ekonomilerin yeniden açılmasına yönelik adımlar atılması ve hisse senetlerindeki yükselişlerin güvenli liman niteliğindeki varlıklara talebi azaltması sonucu düşüşünü üçüncü güne taşıdı. Fiyatlar dünyanın en büyük iki merkez bankası Fed ve Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) bu haftaki politika toplantıları öncesi ons başına 1,700 doların altına indi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüs pandemisinin henüz bitmekten çok uzak olduğu uyarısında bulunsa da Ons altın, ABD hisse senetlerinin, aralarında Florida’nın da bulunduğu bazı eyaletlerin kısıtlamaları gevşetme yönünde adımlar atması ile birlikte yaklaşık yedi haftanın en yüksek seviyesine çıkması sonrası geriledi. Koronavirüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri olan İtalya yeniden açılma yönünde adımlar atmaya hazırlanıyor.

Gün içi en yüksek 1715 dolar seviyesini test eden spot altın fiyatları anlık yüzde 1.11 düşüşle 1694 dolardan işlem görüyor. Ons altın fiyatlarında 1681 destek, 1706 seviyesi direnç olarak takip edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir