HABERLER

Altın Fiyatları El Yakıyor! Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Altın yıl başından bu yana yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Spot altın ve gram altın fiyatı güne yükselişle başlamasının ardından kazançlarını arttırarak  devam etti. Rekor üstüne rekor kıran altın kuru fiyatlarında son durum, bugün çeyrek altın, cumhuriyet altın ne kadar oldu? İşte detaylar…

Altının ons fiyatları, iki haftayı aşkın sürenin en sert düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından, Çin ekonomisinin iyileşme işaretleri göstermesine karşın koronavirüs salgınının halen küresel büyüme için ciddi bir tehdit oluşturması sonucu, altın destekli Borsa fonlarına (ETF) akışların devam etmesinin de desteği ile dün 1572 seviyesine geri çekilmesinin ardından bugün yüzde 1 artış kaydederek gün içi en yüksek 1600 seviyesine yükseldi.

Türk Lirası’nın dolara karşı değer kaybederek 6.65 seviyesi ile son 6 ayın en yüksek rakamına ulaşması, devamında da altının ons fiyatındaki yükselişlerin sürmesi altın kuru fiyatlarını rekor seviyeye taşıdı.

1 Nisan Çarşamba güncel altın fiyatları şu şekilde gerçekleşti.

Yeni güne değer kazancıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 1,87 üzerinde 341 liranın üzerinde işlem görüyor.

Yarım altın fiyatı bugün 1015 TL’den alınıp, 1042 TL’den satılıyor.

Çeyrek altın fiyatı bugün; Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 509 TL alınıp, 521 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.210 TL’den alınıp 2.252 TL’den satılıyor

Güncel Canlı Altın Fiyatları Takip Etmek İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir