HABERLER

Altın Fiyatları Koronavirüs İyimserliği İle Sert Düştü

Altın fiyatları koronavirüs iyimserliği ile düşüşünü sürdürdü. Altın 7 haftanın en büyük haftalık düşüşüne hazırlanıyor. Ons altın fiyatları neden düştü. Altın fiyatları ne olur?

Haftaya 1728 dolar seviyesinden başlangıç yapan altın fiyatlarında satış baskısı devam ediyor. Ekonomilerin yeniden açılmaya yönelik adımları ve hisse senetlerindeki yükselişlerle birlikte düşüşüne devam ederek gün içi en düşük 1670 dolar seviyesini gördü. Altın fiyatları, koronavirüse ilişkin temkinlik iyimserliğin artması ile son 7 haftanın en büyük kaybına yöneldi. Spot altın fiyatları haftalık yüzde 3.24 değer kaybetti.

Altın fiyatları, aralarında İngiltere’nin de olduğu Avrupa ülkelerinin koronavirüs salgınında zirvenin geçildiğine ilişkin temkinli işaretler vermesi ve ABD’de vaka sayısının bu ayın en yavaş artışını gerçekleştirmesinin ardından son yedi haftanın en büyük haftalık kaybına yöneldi.

Ons Altın Teknik Analiz

Güvenli liman niteliğindeki varlıklara yönelik talep, virüse ilişkin yorumlarının ardından daha da azalarak devam etti. Asya’da işlem hacmi, birçok ülkede piyasaların tatil dolayısıyla kapalı olmasından dolayı düşük seyrediyor.

Gün içi en yüksek 1670 dolar seviyesini test eden spot altın fiyatları anlık yüzde 0.80 düşüşle 1672 dolardan işlem görüyor. Ons altın fiyatlarında 1664 destek, 1690 seviyesi direnç olarak takip edilecek.

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir