HABERLER

Altın Fiyatları Rekor Kırdı, Çeyrek Altın 600 Lirayı aştı

Gram altın fiyatları rekor kırdı. Çeyrek altın fiyatları 600 lirayı aştı. Ons altın virüs vaka sayısındaki yavaşlama ile 7 yılın zirvesinden düştü. Altın fiyatları güncel rakamlarında son durum, işte detaylar..

Altın fiyatları, yeni koronavirüs vaka sayısındaki yavaşlama ile birlikte artan risk iştahı sonrası 7 yılın zirvesinden geriledi. Gün içi en yüksek 1693 dolar seviyesine yükselen altın fiyatları 1676 dolar seviyesine geri çekilmesini ardından yüzde 0.44 artışla 1690 seviyesi üzerinde fiyatlanıyor.

Altın fiyatları, yatırımcıların dikkatlerini, koronavirüs vaka sayısındaki yavaşlama ortamında, küresel ekonominin görünümüne ve risk iştahına çevirmeleri ile birlikte yedi yılın en yüksek kapanışından geriledi.

Ons altın fiyatındaki yükselişlerinin devam etmesi altın kurlarını yukarı taşırken, TL’nin dolar karşısında kazançlarını koruyamaması ile gram  altın 367 lira, çeyrek altın 600 liranın üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

13 Nisan Pazartesi güncel altın fiyatları şu şekilde:

Güne yükselişle başlayan gram altın anlık 367.100 seviyesinde fiyatlanıyor.

Yarım altın fiyatı bugün 188 TL’den alınıp, 1213 TL’den satılıyor.

Çeyrek altın fiyatı bugün; Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 594 TL alınıp, 606 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.444 TL’den alınıp 2.471 TL’den satılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir