HABERLER

Altın Fiyatları Tarihi Zirveye Yükseldi, Çeyrek Altın El Yakıyor

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Yeni haftaya da primle başlayan altının gram fiyatı, rekor seviye olan 364.400 lirayı görmesinin ardından bugün güne düşüşle başladı. Altın fiyatları el yakıyor. Rekor üstüne rekor kıran altın kuru fiyatlarında son durum, bugün çeyrek altıncumhuriyet altın ne kadar oldu? Bugün altın almak veya altın bozdurmak isteyenler ise altın fiyatları hakkında bilgi almak istiyor. İşte detaylar…

Piyasalar Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmelerin bütününden dolayı tedirgin kalmaya devam ediyor. Geçen hafta aşağı yönlü temel faktörler vardı; Rusya’nın alımları durdurması, İsviçre’de rafinerilerin tekrar açılması ve ABD’de koronavirüsün istikrar kazanmakta olduğuna ilişkin işaretler gibi. Ancak yatırımcı beklentileri halen temkinli. Faizler halen çok düşük olması ile yatırımcıların güvenli limanlara yönelmesi spot altın fiyatlarını son 1 ayın en yüksek seviyesi olan 1673 dolar seviyesine çıkardı.

Türk Lirası’nın dolara karşı değer kaybederek 6.80 seviyesi ile son 6 ayın en yüksek rakamına ulaşması, devamında da altının ons fiyatındaki yükselişlerin sürmesi altın kuru fiyatlarını rekor seviyeye taşıdı. Gram altın 364 lira ile rekor seviyeye ulaşırken, çeyrek altın fiyatları 600 liraya yaklaştı.

7 Nisan Salı güncel altın fiyatları şu şekilde gerçekleşti.

Yeni güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 09.58 itibarıyla önceki kapanışın göre yüzde 0.71 düşüşle 358 liranın üzerinde işlem görüyor.

Yarım altın fiyatı bugün 1165 TL’den alınıp, 1188 TL’den satılıyor.

Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 582 TL alınıp, 594 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.398 TL’den alınıp 2.423 TL’den işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir