HABERLER

Altın güvenli liman talebiyle kazancını korudu

Altında yükseliş sürüyor. Altın fiyatları, Fed Başkanı Powell’ın ekonomide hasarın derinleşebileceğine ilişkin değerlendirmelerinin ardından güvenli liman alımlarından destek bularak yükselişe geçti.

Koronavirüsde ikinci dalga endişeleri, beklentilerin altında kötü gelen ekonomik veriler ve Borsa fonlarındaki (ETF) varlıkların rekor seviyeye ulaşmasından faydalanan metal ayıca, Birleşmiş Milletler ve Başkan Powell’ın açıklamaları ile 1700 dolar seviyesinde tutunmayı başardı.

Birleşmiş Milletler’in (BM) hazırladığı bir çalışmada, koronavirüsten kaynaklanan hasarın oldukça fazla olması beklediğini ve 2020 yılında muhtemelen 34.3 milyon insanın aşırı yoksulluk sınırının altına düşmesine yol açacağını belirtti.

Dün akşam açıklamalarda bulunun ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın koronavirüs pandemisinden kaynaklanan süregelen ekonomik hasar riskine ilişkin uyarısı ve buna bağlı olarak artan güvenli liman talebinden dolayı kazancını korudu.

Başkan Powell konuşmasında, negatif faiz uygulamasını dışlayıcı açıklamalarda bulunsa da negatif faiz için kapıyı kapatmadı.

Gün içi en düşük 1711 dolar seviyesine gerileyen spot altın fiyatları anlık yüzde 0.20 yükselişle  1717 seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor.

 

Ons Altın Fiyatları Teknik Analiz

Ahmet

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir