HABERLER

Altın haftayı kazançla geçmeye hazırlanıyor

Haftaya 1618 dolar seviyesinden başlayan spot altın fiyatları, virüsün ekonomik etkisine ilişkin endişelerle birlikte artan güvenli liman alımlarından destek buldu.

Yatırımcıların dikkatlerini artan vaka sayısı ile birlikte koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerine çevirmeleri sonrası güvenli liman niteliğindeki bu varlığa talebin sürmesinin etkisi ile haftayı kazançla geçmeye yöneldi. Gün içi en düşük 1643 dolar seviyesini gören Altın fiyatları anlık yüzde 0.53 artışla 1643 dolar seviyesinde fiyatlanıyor.

Wall Street bankaları, virüs salgınının kürsel ekonomiyi önümüzdeki iki yıllık dönemde Japonya’nın bir yıllık üretimine denk gelen 5 trilyon dolar kadar eritebileceğini kaydediyorlar. Küresel vaka sayısı, 1 milyon sınırını aştıktan bir haftadan daha az bir süre sonra 1.5 milyon sınırını da geçti. Yatırımcılar altın destekli Borsa fonlarına (ETF) gitmeye devam ediyor.

Analistler, satışların devam etmesi durumunda altın fiyatlarında 1643 destek, alımların sürmesi durumunda da 1673 seviyesi direnç seviyesi olarak izlenebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir