HABERLER

Altın, Virüs Endişeleri ile Yükseliyor (Uzman Altın Yorumu)

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Altın fiyatları, koronavirüsten kaynaklanan korkuların güvenli liman alımlarını desteklemesi ile ralli yapıyor. 2020 yılında altın fiyatları ne olur? Uzman altın yorumların ile son gelişmeler.

Spot altın fiyatları, korkulu yatırımcıların yayılmakta olan küresel sağlık krizini değerlendirmekte zorluk çekmeleri ile birlikte, güvenli liman niteliğindeki varlıklara gelen alımların etkisi ile 2011’den bu yana en büyük haftalık kazancını gerçekleştirmeye yöneldi.

Altın, riskten kaçışın hız kazandığı bir ortamda, Pazartesi gününden bu yana yüzde 5.8 yükseldi ve yedi yılın en yüksek seviyesine yaklaştı. Koronavirüs salgının büyüklüğü ve buna tedbir olarak uygulanan politikalarının etkinliğine ilişkin endişelerin artması sonrası tahvil faizlerinde görülen sert düşüş de altını destekledi.

“Sahibi Olunacak En İyi Şey Altın”

Ünlü fon yöneticisi Jeffrey Gundlach, CNBC ile Perşembe günü gerçekleştirdiği mülakatta “Sadece iki hafta içinde gelecek toplantıda bir 50 bp daha indireceklerini düşünüyorum.” dedi.Fed’in gösterge faizinin büyük bir ihtimalle sıfıra ineceğini söyleyen Gundlach, bankanın negatif faiz yerine muhtemelen varlık alımlarını sürdüreceğini ya da parasal genişlemeye gideceğini belirtti.Ayrıca Gundlach, “Altın şu anda sahip olunacak en iyi şey ve yeni zirvelere yöneldi.” dedi.

2020 Uzman Altın Analizi, Ons Altın Fiyatları Ne Olur?

Azalan küresel risk iştahı güvenli limanlara kaçışı beraberinde getirdi. Geçen hafta değer kazanımlarını arttıran spot altın fiyatları yukarı yönlü hareketini 1688 dolar seviyesine kadar taşıyarak son 7 yılın zirvesine yükseldi. Haftanın son işlem gününde 1682 dolar seviyesine yükseliş kaydeden sarı metal burada oluşan satışlar ile kısmi geri çekilme yaşadı. Altın fiyatlarında geri çekilmelerin devam etmesi durumunda ilk referans noktamız 1667, bu destek seviyesinin altında altında günlük kapanışlar gerçekleşmesi durumunda satış baskısı 1650 ve 1635 desteğine doğru derinleşebilir. Ancak alımlarının oluşması ile 1688 seviyesinin yeniden üzerine çıkılması durumunda ise 1695 ardından 1712 direncine doğru yükselişler görülebilir.

BU İÇERİK İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altın fiyatları 1800 Dolara Çıkabilir!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir