HABERLER

Borsa 1 Mayıs’ta Açık Mı? Borsa 1 Mayıs’ta Tatil Mi Olacak

Borsa 1 Mayıs’ta açık mı sorusu hafta içinin en çok merak edilen konusu oldu. Yatırımcılar 1 Mayıs Cuma Emek ve Dayanışma Günü Borsa İstanbul’da işlem yapıp yapmayacaklarını araştırmaya devam ediyor. Piyasaların yönlendiği nokta olan Borsa İstanbul (BİST100) 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda açık mı? Sorusu borsa endeksli işlemleri bulunan vatandaşların merak ettiği konu oldu. Peki, Borsa 1 Mayıs günü açık olacak mı? Bankalar ve noterlerde 1 Mayıs işlem yapılıyor mu? İşte, konu hakkında detaylı bilgiler.

Bankaların ve piyasaların büyük bir kısmının bağlı olduğu Borsa İstanbul (BİST), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’de önem arz ediyor. Peki, Borsa İstanbul 1 Mayıs günü çalışıyor mu?

Borsa İstanbul (BİST100) İşçi Bayramı’nda Tatil Mi?

Borsa İstanbul, resmi tatil günleri şu şekilde:

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü: Tam Gün Tatil”

1 Mayıs’ta Borsa İstanbul tam gün tatil olacak ve işlem yapılmayacak. 1 Mayıs İşçi Bayramı( Emek ve Dayanışma Günü) resmi tatil kapsamında yer almaktadır. Borsa İstanbul, 1 Mayıs cuma gününün resmi tatil oluşu nedeniyle tatil kapalı olacak ve cuma günü takas/teslimat işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Dolayısıyla borsa işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, bu işlemleri 4 Mayıs Pazartesi günü itibariyle sürdürebilecek.

1 Mayıs İşci Bayramı resmi tatil mi? 1 Mayıs’ta Bankalar ve Noterler Çalışıyor Mu?

1 Mayıs Cuma Emek ve Dayanışma Günü’nde bankalar ve noterlerde işlem yapmak isteyen vatandaşlar hafta içi itibarıyla araştırmaya başladı. 1 Mayıs İşçi Bayramı günü banka ve kamu kurumlarından işlem yapılabilecek mi?

1 Mayıs tarihinde bankalar ve noterler tam günlüğüne tatil olacak. İşçi Bayramı’nda bankalar ve noterler tam gün tatil-kapalı olacak. Kamu bankaları gibi özel bankalar da işlemlerini 4 Mayıs’tan itibaren yapacak. Bankamatikler ise aktif olacak.


2020 Yılı Borsa İstanbul Tatil Takvimi

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir