HABERLER

CE: Türk Lirası Daha Fazla Değer Kaybeder

Capital Economics, bugün açıklanan enflasyon rakamları sonrası Türk Lirası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dolar/TL ne olur?

Şubat’ta Enflasyon Aylık yüzde 0.35 artış kaydetti. Beklenti 0.65 artması yönündeydi. Yıllık enflasyonda yüzde 12,37 oldu.

Bugün açıklanan enflasyonun şubatta piyasa beklentisinin oldukça altında gerçekleşmesi ile faiz indirimlerinin devam edeceği düşüncesi ön planda yer alırken, Ekonomistler, 19 Mart’taki Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında artan jeopolitik riskler ve koronavirüs belirsizliği ile daha ölçülü faiz indirimine gelebileceği öngörüsünde bulundu.

Uzman Türk Lirası Yorumu

TÜİK açıkladığı Şubat ayı enflasyon rakamları sonrası değerlendirme yapan Capital Economics, Şubat ayında enflasyonda görülen yükselişin TCMB’yi önümüzdeki aylarda faizi daha da indirmekten caydıramaması halinde Türk Lirası’nın daha da zayıflayacağını savundu.

Güncel Dolar Yorumu İçin Tıklayın

Enflasyon Tepe Seviyesine Ulaştı

JP Morgan, TÜİK’in Şubat ayı enflasyon rakamlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede enflasyonun konjonktürel tepe noktasına ulaştığını ve yıl sonuna kadar yavaş yavaş yüzde 9,3’e düşeceğine düşündüklerini bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir