HABERLER

Commerzbank: Brent Petrol fiyatları 40 dolara çıkabilir

Merkezi Frankurt’ta bulunan Commerzbank, Brent petrol fiyatının ikinci çeyreğin çoğu kısmında 15-25 dolar/varil aralığında seyretmesini beklediğini açıkladı.

Son 21 yılın en düşük seviyesine gerileyen petrol fiyatları, tarihte ilk kez sıfır seviyesinin altına indiği oldukça dramatik bir haftanın sonuna yaklaşırken, dikkatlerin koronavirüs tedbirleriden dolayı düşen talebe tepki olarak üretim kısıntılarına çevrilmesi ile birlikte kayıplarını geri almaya çalışıyor. Hafta içi Brent petrol fiyatları en düşük 15 dolar, Ham Petrol WTI ise 11 dolar seviyesini görmüştü.

Commerzbank’tan Petrol Tahmini

Avrupa’nın en büyük emlak bankası ve Deutschebank’tan sonra Almanya’nın en büyük ikinci bankası olan Commerzbank yayınladığı raporda, Brent petrol fiyatının ikinci çeyreğin çoğu kısmında 15-25 dolar/varil aralığında seyretmesini beklediğini bildirdi.

Koronavirüs salgınının etkilerinin azalması ile birlikte petrol fiyatlarının artışa geçeceğini aktaran Banka, 2020’de ortalama Brent fiyatının 37 dolar/varil, WTI’nın 31 dolar/varil olacağı tahmininde bulunurken, Brent petrol fiyatının yıl sonuna doğru 40 dolar/varile toparlanacağı öngürüsünde bulundu.

Melike

Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir