HABERLER

Dolar/TL 6.50 Seviyesin Altına İndi (Dolar Analizi)

Dün 6.55 – 6.60 bandında hareket eden dolar güne düşüşle başladı. Dolar/TL gün içi en düşük 6.48 seviyesine geriledi. Dolar/TL analizi, dolar kuru ne olur?

Dün ABD Merkez Bankası sınırsız parasal genişletme başlatması küresel piyasalarda olumlu karşılansa da resesyon endişeleri sürüyor. Koronavirüs salgını küresel piyasaların bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor, Merkez Bankaları ve hükümetler de virüsün ekonomiye verdiği hasarı aza indirmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Son olarak Fed dün koronavirüse karşı ‘sınırsız’ önlemler açıkladı, Fed’den yapılan açıklamada sınırsız hazine tahvili ve ipoteğe dayalı varlık alımı yapılabileceği belirtildi. Fed kararı öncesi 6.60’ın üzerinde seyreden dolar karar sonrası 6.60’ın altına gevşedi.

Çin’in Wuhan kentindeki karantina 8 Nisan’da kalkacak. İtalya’da yeni vaka ve can kaybının azalmaya başlaması,  Türkiye varlıklarının küresel risk iştahındaki iyileşmeye paralel değer kazanmasını beraberinde getirdi.

Dün 6.56’dan kapanan dolar bu sabah yüzde 1’in üzerinde düşüşle 6.50 seviyesinin de altına gevşedi. Euro bu sabah 7.03’te, sepet kur 6.78’de seyrediyor. Önceki gün kapanışını 84.249 seviyesinden tamamlayan Bist100 endeksi güne yüzde 3.59 artışla 87.571 puandan başladı.

Kısa Vadede Dolar Ne Olur? (Güncel Dolar Tahmini)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir