HABERLER

Dolar/TL Düşüşe Geçti! (Dolar Yorumu)

Dolar/TL 6.30 seviyesinde işlem görüyor. Küresel piyasalarda koronavirüs kaynaklı riskten kaçışla sert düşüşler yaşanırken Türk Lirası da satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. Dolarda son durum ne olur?

Tüm dünyada merkez bankaları Fed’in ardından piyasalara likidite desteği sağlasa da ekonomistler bu adımların panik havasını tersine çevirmeye yeterli olmayacağını, koronovirüs endişelerinin bir süre daha devam edeceğini düşünüyor.

Hafta sonu yaşanan petrol krizi ile başlayan ve devamında koronavirüse yönelik atılan adımlara rağmen oluşan panik havası küresel piyasaları vurmaya devam ediyor. Artan risk algısı TL varlıklardan da çıkışa neden oluyor. Dün küresel çapta borsalarda kayıplar % 10’ların üzerine çıkarken Dolar/TL de 6.32’ye kadar yükseldi. Dün günü 6.31!de tamamlayan dolar bu sabah 6.26 – 6.32 bandında, Euro da 7.08’de yatay seyirde.

Dolar/TL Ne Olur?

Yaşanan değer kayıpları sonrasında 6.30 seviyesini de aşan kur, bu seviye üzerinde kalıcılık sağlar ise 6.38 bölgesine doğru yeni ataklar ortaya çıkabilir. 6.30 altına geri çekilmelerde ise, 6.25 desteği ilk etapta önemli deste noktası olacak. Devamında ise 6.20 desteğini takip edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir