HABERLER

DSÖ: Türkiye’de Vaka Sayısı Artıyor

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgınında henüz pik noktasının görülmediğini belirtildi.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs salgı hakkında değerlendirmelerde bulunan Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü, Avrupa’da koronavirüs konusunda karışık bir resim olduğunu aktardı.

DSÖ Sözcüsü, “Bazı ülkelerde vaka sayısında hafif bir yavaşlama var, ancak Britanya ve Türkiye’de hala artış görülüyor. Toplam vakaların yüzde 90’ı Avrupa ve ABD’den geliyor, ancak kesinlikle pik noktayı henüz görmedik.” dedi.

Aşı için henüz erken olduğunu belirten DSÖ Sözcüsü,” Koronavirüs için aşıyı 12 ay veya daha uzun bir süre için görmeyi beklememeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Vaka Sayısı 2 milyona yaklaştı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 926 bini aştı.  Dünya genelinde yeni tip koronavirüs nedeniyle toplam 119 bin 724 kişi hayatını kaybetti ve virüs bulaşan 452 bin 367 kişi iyileşti.

170 bin 99 kişi ile en yüksek vaka sayısı İspanya’da görülürken, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin en yüksek olduğu ülke 23 bin 649 kişi ile ABD oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir