HABERLER

Gram altın fiyatı rekor kırdı, Hafta sonu çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Gram altın fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı. Serbest piyasada altın fiyatları yakından takip edilirken, yatırımcılar altın kuru fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Çeyrek altın fiyatları 600 liranın üstünde seyrediyor.. Altın fiyatları güncel rakamlarda son durum ne? Kapalı çarşı kuyumcular çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne oldu? İşte hafta sonunda çeyrek altın fiyatı ve güncel altın kuru fiyatları.

Haftayı kazançla kapatan ons altın fiyatları yükselişlerine sürdürdü. Altın 2020 yılında, yatırımcıların koronavirüs dolayısıyla ortaya çıkan kriz nedeniyle güvenli liman aramalarının etkisiyle güçlü yükseldi ve 1747 dolar ile yedi yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesini gördü. Sene başında 1554 dolar seviyesinden başlangıç yapan sarı metal, tüm dünyada hükümetlerin virüsün yayılmasını önlemek için aldıkları kısıtlayıcı tedbirleri gevşetmeye başlamalarına karşın, merkez bankalarının teşviklere devam edeceği beklentisi, hükümetlerin yükümlülüklerini artırmaları ve zayıf para birimlerinden destek bulmaya devam ediyor.

2018 yılında yaşanan kur krizi sonrası 7.23 seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Dolar/TL paritesi hafta içi 7.2690 seviyesine çıkarak rekorunu egale ederken,  ons altın fiyatlarındaki yükselişlerinin devam etmesi altın kurlarını yukarı taşıdı. Hem ons altın tarafındaki yükseliş hem de TL’nin dolar karşısında kazançlarını koruyamaması ile gram altın fiyatları 396 liraya ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken, çeyrek altın fiyatları ve cumhuriyet altın fiyatlarını da yeni zirvelere taşıdı.

Piyasaların kapanması ile hafta sonunda işlem yapılacak altın fiyatları belli oldu. Peki, hafta sonu çeyrek altın ne kadar? İşte 9-10 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak altın kuru fiyatları. 

Hafta boyunca yükselişlerini arttıran gram altın fiyatı kapanışını 387 liradan yaparken, yarım altın fiyatı bugün 1259 TL’den alınıp, 1285 TL’den işlem görecek.

Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altın türü olan çeyrek altın hafta sonu kuyumcularda 627 TL alınıp, 640 TL’den satılıyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 2.591 TL’den alınıp 2.617 TL’den satılacak.

 

Güncel Altın Fiyatları İçin Tıklayın

Ahmet

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir