HABERLER

Gram Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Altın Fiyatlarında Yükseliş Sürecek Mi?

Yılbaşından bu yana yatırımcısına en çok kazandıran altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Altının gram fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından 357 liradan alıcı buluyor. Rekor seviyelere ulaşan gram altın fiyatlarında yükseliş sürecek mi? 2020 yılında gram altın fiyatları ne olur?  Son dakika gram altın yorumu ile en son gelişmeler. İşte detaylar…

Altın vadeli kontratları, yatırımcıların dikkatlerini koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine ve buna bağlı olarak ilave teşvik paketi beklentilerine çevirmesi ile birlikte ons başına 1,700 doların üzerine çıkarak 2012’den beri en yüksek seviyesine tırmandı ve bu hareket sonucu spot altın ile fiyat farkı arttı. Dün yüzde 3’e yakın değer kazanan spot altın fiyatları bugün yüzde 0.52 düşüşle 1650 dolar seviyesinde üzerinde fiyatlanıyor.

Avrupa’da da hem ekonomilere teşvik paketleri hem de korona virüs vaka sayılarındaki azalmanın verdiği iyimserlik endekslere olumlu yansıdı. Ancak Altın, JPMorgan Chase & Co. CEO’su Jamie Dimon’ın koronavirüs salgınının büyük bir ekonomik düşüşe yol açacağını kaydetmesi ile birlikte talep gördü. Altındaki bu sıçrama, aralarında hisse senetlerinin de bulunduğu risk varlıklarında salgının hızını kaybediyor olabileceğine ilişkin işaretlerden dolayı gerçekleşen yükselişlere karşın meydana geldi.

Hem dolar kurundaki yükseliş hem de altının ons fiyatındaki yukarı yönlü hareketin etkisiyle dün 364 lira ile rekor tazeleyen gram altın,  anlık bir önceki kapanışa göre yüzde 1.20 düşüşle 356 liradan işlem görüyor.

Kısa vadede gram altında 364 lira direnç, 350 liranın ise destek olarak izlenecek seviyeler.

Güncel Gram Altın Yorumu

One thought on “Gram Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Altın Fiyatlarında Yükseliş Sürecek Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir