HABERLER

Gram Altın Sert Düştü! Çeyrek Altın 500 Liranın Altın İndi

Ons altın fiyatlarındaki güçlü satışlar altın kuru fiyatlarını düşürdü. Yılbaşından bu yana ilk kez 1,500 doların altına inen spot altın fiyatları gün içi en düşük 1451 seviyesine kadar gerilerken, gram altın fiyatları 300 lira, çeyrek altın fiyatları 500 liranın altına indi.

Altında likitide sıkışıklığı satışları derinleştirdi. Spot altın fiyatları yüzde 4 değer kaybederek, son 2 yılın en büyük günlük düşüşünü gerçekleştirdi.

Altın fiyatları, güvenli liman talebi ile diğer piyasalardaki sert düşüşlerden dolayı ortaya çıkan nakit ve kayıpları kapatma ihtiyacı arasında sıkışmış durumda. Singapur’dan İngiltere’ye, perakendeciler son dönemde değerli metal talebinde artış görürken, altın destekli Borsa fonlarından (ETF), Bloomberg’in derlediği verilere göre, 2016’dan bu yana en büyük çıkış gerçekleşti.

Hafta sonu kapanışını 313 lira seviyesinden gerçekleştiren gram altın fiyatları gün içi en düşük 299 liraya geriledi. Gram altın fiyatları anlık 302 lira seviyesi üzerinde fiyatlanıyor

Çeyrek altın fiyatı hafta sonu 522 liradan satılıyordu. Bugünkü sert değer kayıpları sonrasında çeyrek altın fiyatı 490 TL alınıp, 499 TL’den işlem görüyor.

Vatandaşlar tarafından talep gören cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 1.980 TL’den alınıp 2.005 TL’den satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir