HABERLER

Gundlach: Borsa için en kötü bitmedi

Bir web yayını sırasında konuşan DoubleLine Capital kurucusu Jeff Gundlach, S&P 500 Endeksi’nin Mart ayında görülen düşük seviyelerin altına gerileyebileceğini söyledi.

Ünlü tahvil fonu yöneticisi Jeffrey Gundlach, ekonomik belirsizliğin yatırımcı iştahını azaltmasıyla S&P 500 Endeksi’nde Mart ayında görülen düşük seviyelerin büyük bir ihtimalle aşılacağını ve hisse senetlerinin muhtemelen uzun bir süre son zirveleri göremeyeceğini söyledi.

Salı günü piyasa ve koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerine ilişkin değerlendirmesin de bulunan Gundlach, “Bence Nisan ayında yine panik havasını göreceğiz.” dedi.

S&P 500 Endeksi Mart’ta yüzde 1.25 düşerek Ekim 2008’den bu yana en kötü aylık performansını kaydetti. Gösterge endeks, rekor uzunluktaki boğa piyasasını sonlandırmış oldu.

ABD ekonomisinin eninde sonunda güçleneceğini ve bunun zaman ve fedakarlık istediğini belirten Gundlach, “Daha iyi bir yere varacağız, ancak bu Ocak 2020’ye V şeklinde bir sıçrama olmayacak.” şeklinde görüş bildirdi.

Gundlach, büyük merkez bankalarının ABD ekonomisinin gelecek resesyondan hızlı bir şekilde toparlanacağı beklentilerinin fazla iyimser olduğunu söyledi. Mevcut ekonominin “bunalımı” andırdığını söyleyen tahvil yöneticisi, ABD’de ekonomik ve parasal teşvikin muhtemelen 10 trilyon dolara ulaşacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir