HABERLER

İİB İhracatını Yüzde 18.6 Arttırdı

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), yeni yılın ikinci ayında bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile 686 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdi. İİB, ihracatını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18.6 oranında arttırdı. İİB Koordinatör Başkanı Muhsin Çakıcı, “İstanbul İhracatçı Birlikleri, her ay ihracatını bir önceki aydan daha yüksek oranla arttırarak, yoluna devam ediyor. Korona Virüsü’nün tüm dünyada yarattığı sarsıntıya rağmen, İİB yüzde 18.6 oranında ihracat artışı ile Genel Sekreterlikler bazında Türkiye’de ihracatını en yüksek oranda arttıran birlik oldu” dedi.

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile 2020 yılının şubat ayında 686 milyon dolar tutarında ihracat yaparak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 18.6 oranında ihracat artışı yakaladı. İİB, Genel Sekreterlikler bazında ihracatını en yüksek oranda arttıran birlik oldu. İstanbul İhracatçıları, Şubat ayında yaklaşık 175 ülke pazarına ürün sattı.

Şubat’ta En Çok İhracat Lüksemburg’a

İstanbul İhracatçı Birlikleri, yeni yılın ikinci ayında, değer bazında en fazla ihracatı 51 milyon dolar ile Lüksemburg’a gerçekleştirdi. İİB, Norveç’in ardından değer bazında en fazla Irak, Norveç, Rusya ve Almanya’ya ihracat yaptı. İİB tarafından yapılan ihracatta Lüksemburg’a gemi, yat; mobilya, kağıt ve orman ürünleri, Irak’a hayvansal mamuller ile mobilya, kağıt ve orman ürünleri; Norveç’e ise gemi ve yat ile fındık ve mamulleri ön plana çıktı.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nden İhracat Artışı

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR), Şubat ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatını yüzde 2.2 oranında arttırarak, yaklaşık 171 milyon dolarlık ihracat yaptı.

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, İhracatını yüzde 6.7 Oranında Arttırdı

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, yeni yılın ikinci ayında 146 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi. Birlik, ihracatında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.7 oranında bir artış sağladı.

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği’nden İhracat Artışı

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB), 2020’nin Şubat ayında, bir önceki döneme göre ihracatını yüzde 94.9 oranında arttırarak, yaklaşık 147.5 milyon dolar tutarında ihracat yaptı. Sektör, Türkiye’de ihracatını en yüksek oranla arttıran sektör oldu.

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin İhracatı 62 Milyon Dolar

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin (İSHİB), Şubat ayında toplam ihracatı 62 milyon dolar oldu.

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nden 45 Milyon Doların Üzerinde

İhracat İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB), Şubat ayında, 45 milyon doların üzerinde ihracat yaptı.

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin İhracatı yüzde 34 Oranında Arttı

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Şubat’ta, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 34 oranında ihracat artışı gerçekleştirdi. Birlik yaklaşık 30 milyon doların üzerinde ihracat yaptı.

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (KUMİB) İhracat Artışı yüzde 9.2 Oldu

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KUMİB), Şubat ayında, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.2 oranında ihracat artışı yakaladı. Birlik, 13 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

“İİB, Türkiye’de ihracatını en yüksek oranda arttıran birlik oldu”

İstanbul İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Muhsin Çakıcı,

“İstanbul İhracatçı Birlikleri, her ay ihracatını bir önceki aydan daha yüksek oranla arttırarak, yoluna devam ediyor. Korona Virüsü’nün tüm dünyada yarattığı sarsıntıya rağmen, İİB yüzde 18.6 oranında ihracat artışı ile Genel Sekreterlikler bazında Türkiye’de ihracatını en yüksek oranda arttıran birlik oldu. İİB, Şubat ayında en fazla ihracatı 186 milyon dolar ile Avrupa Birliği ülkelerine yaptı. İstanbul İhracatçıları olarak, başarılı bir ay geçirdiğimizi söyleyebilirim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir