HABERLER

JPMorgan: En Kötü Geri Kaldı

Koronavirüs nedeniyle yaşanan sert fiyatlamalarının ardından JPMorgan stratejistleri piyasalarda yaşanan çöküşte muhtemelen en kötüsünün geride kaldığını belirtti.

Para politika yapıcıların teşvikler ve faiz indirimleri ile etkiyi azaltmak için adımların kısa vadede değil ancak orta vadede etkili olabileceğini aktaran JPMorgan Chase & Co. stratejistleri çoğu riskli varlığın, tüm dünyada ekonomileri etkisi altına alan resesyonun en düşük seviyelerini gördüğü kaydetti.

JPMorgan stratejistlerinin Cuma günkü yayınladığı notta, JPMorgan’ın piyasa istikrarı için belirlediği, resesyona benzer fiyatlama, yatırımcı pozisyonlanmasına geriye dönüş ve sıra dışı mali teşvik gibi koşulların büyük ölçüde sağlandığı belirtildi.

Uzmanlar, koronavirüs enfeksiyon oranlarının ABD ve Avrupa’da yavaşlamasına karşın yüksek kalarak belirsizliği koruduğunun altı çizildi.

“Pay piyasaları ikinci çeyrekte yükselebilir”

John Normand, “Riskli piyasalar, enfeksiyon oranları Covid resesyonunun derinliği ve süresiyle ilgili belirsizlik yarattığı sürece volatil kalabilir. Ancak seçici olarak risk artırmak için yeterli temel ve teknik değişim gerçekleşti. Çoğu riskli piyasa muhtemelen bu resesyon için en düşük seviyelerini gördü. Belki petrol ve borç sürdürülebilirliği sorunları nedeniyle bazı gelişen piyasa paraları hariç olabilir.” dedi.

Normand, yatırımcıların özellikle merkez bankalarının doğrudan alım yaptığı aşırı satış görmüş piyasaları işaret ederek, çoğu riskli varlığın yılın ikinci çeyreğinde yükselebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir