HABERLER

Kalın: IMF ile anlaşma yok, sokağa çıkma yasağı olabilir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Yeni bir sokağa çıkma yasağı olabilir’ dedi ve Türkiye’nin IMF’den kredi almak gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

“Cumhurbaşkanımız tavsiye Edilen tedbirlere titizlikle uyuyor. Sıkı bir şekilde uyguluyor. Devlet işleyişinde aksaklık olmaması için bütün tedbirler alındı ve altyapı kuruldu. Önemli toplantılar video konferans ile yapılıyor.” diyen  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahım Kalın’ın açıklamalarından öne çıkar satış başlıkları şu şekilde:

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Kalın ‘yeni bir sokağa çıkma yasağı olur mu?’ sorusunu, ‘Bunun için gerekli tedbirler mutlaka alınacak. Sokağa çıkma yasağı uygulaması ilk günden beri gündemdeydi. Tekrar olabilir. Olayın seyrine göre izlememiz gereken bir konu’ diye cevapladı

KORONAVİRÜS SALGINI NE ZAMAN BİTER?

Sürecin ne zaman biteceği alınan tedbirlerin ne kadar başarıyla uygulandığına bağlı. Bir küçük kaçak ikinci bir dalgayı tetikleyebiliyor. Kesin olarak “bu tarihte biter” diye bir öngörüde bulunmak gerçekten çok zor.

Bu süreç sona erdiğinde ekonomik olarak bu noktadan çok hızlı çıkacağımızı düşünüyorum.

Yeni bir dünya mutlaka kurulacak. Aksi halde bir sonraki afet karşısında vereceğimiz cevap çok daha yıkıcı olabilir. Türkiye sağlam bir alt yapıya sahip olduğu için bu süreci iyi yönetti.

3 alan çok önemli hale geldi. Birincisi biyo-güvenlik. İkincisi siber-güvenlik. Üçüncü nokta da gıda güvenliği…

IMF İLE ANLAŞMA İDDİALARI ASILSIZ

Türkiye’nin IMF ile yeni bir anlaşma yeni bir kredi almak gibi bir durumu gündeminde yok. IMF diye bir gündemimiz yok. Ama bu küresel krizden hep birlikte çıkacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir