HABERLER

Külüpler Birliği Açıkladı! Süper Lig ne zaman devam edecek?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle spor faaliyetlerine ara verilmiş ve bir çok ülkede pek çok spor ligi ertelenmişti. Peki Süper Lig maçları ne zaman başlayacak? Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil maçların 12-13-14 Haziran’da başlayıp 26 Temmuz’da bitmesinin öngörüldüğünü bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla video konferans yöntemiyle yaptığı toplantının ardından, liglerle ilgili olarak en temel senaryonun 12-13-14 Haziran’da başlayarak 26 Temmuz’da bitmesinin öngörüldüğü açıklandı.

İki saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği Başkanı ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil,  çok faydalı bir toplantı yaptıklarını belirtti ve konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Süper Lig ne zaman devam edecek?

“Bu zorlu bir süreç, bunu hepimizin anlaması gerekiyor. Bu sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde sporun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Bununla ilgili öngörü yapmak da oldukça zor. Bu konudaki sorumluluk TFF’dedir. Nihat Başkanımız bir takım öngörülerde bulundu ve bilgiler verdi. Kendisinin söyledikleri bu ay sonunda tekrar toplantı yapılması şeklindeydi. Bu toplantıda en önemlisi karar verici olan Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla yapılacak istişarelerdi. Onlarla yapılan istişareler üzerinde futbol maçlarının ne zaman başlanacağı konusunda fikir ortaya çıkacak. Senaryolar üzerinden bilgiler aldık. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de maçların bitirilmesiyle ilgili yüksek bir irade var. Bugünkü şartlara göre en temel senaryo 12-13-14 Haziran’da başlaması ve 26 Temmuz’da bitmesi…”

Maçlar seyircili mi olacak?

“Federasyon Başkanı maçların tek bir şehirde oynanmasının mümkün olmadığını aktardı. Maçlar muhtemel olarak seyircisiz olabilir. Maçlar oynanması gereken şehirlerde, takımların bulunduğu şehirlerde oynanması”

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir