HABERLER

Okullar Tatil Edildi! Futbol Maçları Seyircisiz Oynanacak

Son Dakika Haber: Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İlk orta ve liselerin, 16 Mart’tan itibaren 1 hafta, üniversitelerin ise 3 hafta tatil edileceğini belirterek, spor müsabakalarının da Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağı açıklamasında bulundu.

Erdoğan başkanlığındaki Beştepe’deki Koronavirüs Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısı düzenledi.

Bundan sonra titiz ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu salgının seyrini izlerken ülkemizdeki atabileceğimiz adımları da değerlendirdik. Bugün bu tedbirler paketinde bir dizi kararlar alındığını belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamalarından önce çıkan satır başları şu şekilde:

“-İlk orta ve liseler, 16 Mart’tan itibaren 1 hafta, üniversiteler ise 3 hafta tatil edilecek. Eğitim-öğretime 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim yönetimiyle devam edilecek.

– Spor müsabakaları Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm programları ertelendi.

-Şu ana kadar tespit edilen tek bir vaka oldu. Sağlık durumu iyi, etrafında karantinaya alınanlarla ilgili bir söz konu değil… İtalya’dan bir tahliye planımız şu anda yok.

-Kamu görevlilerinin yurt dışı ziyaretleriyle ilgili genelge hazırlandı. Fevkalade bir durum olmadığı sürece kamu görevlileri izne tabi olacaktır.

-Vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerini erteleme yönündedir. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın da 14 gün boyunca kendilerini karantinaya almalarını istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir