HABERLER

Özel Bankaların Morali Bozuldu

Özel bankalar eleştirilerden rahatsız oldu. Bloomberg’in haberine göre özel bankalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan gelen eleştirilerden duydukları rahatsızlığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) iletti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hafta Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada özel bankaların bu süreçte iyi bir imtihan vermediğini söylemişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da, vatandaşların özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini belirterek, “Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değil.” ifadelerini kullanmıştı.

Özel Bankalar BDDK’ya Rahatsızlıklarını İlettiler

14 Nisan’da gerçekleşen ve Bloomberg tarafından görülen toplantı notlarına göre, özel bankalar kendilerine yönelik eleştirilerin “morallerini bozduğunu” kaydetti.

Toplantı tutanaklarında “Sektörde kamu-özel ayrımı yapılmamasının daha iyi olacağı düşüncesindeyiz. Kamu bankalarına verilen özel görevler var. Özel bankalar da yapılandırma, öteleme yapıyor ve kredi veriyor” şeklinde görüşler dile getirildi. Akben ise özel bankalara yönelik yüksek oranda şikayetler olduğunu, bunların azatılması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir