HABERLER

Petrol fiyatları yükselişe geçti

Petrol fiyatları yükselişe geçti. Uluslararası piyasalarda hisse senetleri gerilerken, petrol vadelileri yükseldi

Asya hisse senetleri, yatırımcıların koronavirüs ile mücadelede ilerleme kaydedildiği yönündeki sinyallere karşı ekonomilere olan etkisinin şiddetini değerlendirmesiyle Cuma günkü işlemlerde geriledi.

Hafta içinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde petrol talebi zayıf kalmaya devam ederken, arz fazlasının giderek artması ve petrol stoklarının hızla artması fiyatlar üzerindeki baskıyı kuvvetlendirmesi sonucu Brent Petrol fiyatları varil başına 15.98, Ham Petrol WTI ise 7.91 dolar seviyesine inmesi ile son 21 yılın en düşük rakamını görmüştü.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ı gemileri vurmakla tehdit etmesi bölgedeki tansiyonu arttırırken, uluslararası piyasalarda petrol fiyatları, Kuveyt’in OPEC+  anlaşmasının 1 Mayıs’ta yürürlüğe girmesini beklemeden üretimini kısmaya başladığı haberleri ve başka üretici ülkelerin de Kuveyt’i takip edecekleri beklentisi ile yeni güne yükselişle başladı

Brent Petrol fiyatları anlık yüzde 3.47 yükselişle 22.10, Ham Petrol WTI yüzde 4.12 artışla 17.20 seviyesinde fiyatlanıyor.

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir