HABERLER

Sağlık Bakanlığı Hırsızlara Karşı Uyardı

Sağlık Bakanlığından geldiğini iddia ederek, maske, el antiseptiği, önlü veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanları; maske, eş antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenleri evinize almamanız konusunda uyardı.

Koronavirüs taraması için Sağlık Bakanlığı’ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapılması üzerine Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Sağlık Bakanlığından geldiğini iddia ederek, masker, el antiseptiği, önlü veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanları; maske, eş antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenleri; Koronavirüs ile ilgili bilgilendirme veya evde koronavirüs taraması yapacağını beyan edenleri; Koronavirüse karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenleri evinize almayın.

Sağlık Bakanlığından aradaığını söyleyerek koronavirüsten koruyucu malzeme, göndermek, uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak, evde Covıd-19 hastası olup olmadığını tespit etmek üzere bilgilerini isteyenlere adınızı ve adresini vermeyin.

Yeni koronavirüs hastalığı ile ilgili güncel ve güvenilir bilgileri Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından takip edin.”

BU İÇERİK İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Koronavirüs Hastalığı Nedir, Koronavirüs belirtileri nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir