HABERLER

Selçuk: İşsizlik maaşı ödemeleri erkenden başladı

İşsizlik maaş ödemeleri başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık” açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, koronavirüsle mücadele sürecinde kapsamında geçtiğimiz ayın ödemelerinde olduğu gibi bu ayın işsizlik sigortası ödemelerini de hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmaya devam edeceklerini kaydeden Bakan Selçuk, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık” ifadelerini kullandı.

İşsizlik maaşları TC kimlik son rakamına göre olacak

İşsizlik maaşlarının nasıl alınacağı hakkında bilgi veren Selçuk, 26 Nisan’a kadar IBAN numaralarını bildirmiş olan hak sahiplerinin ödemelerini banka hesabından alacağını belirtti ve şöyle devam etti:

“IBAN bilgisini kuruma bildirmeyen, hatalı bildiren veya IBAN´ı olmayan hak sahiplerinin de ödemeleri PTT şubeleri aracılığıyla yapılmaya devam edilecek.

Öte yandan, PTT önünde yoğunlaşma yaşanmaması için hak sahipleri TC kimlik numaralarının son rakamına göre ödemelerini alacak. TC kimlik numarasının sonu 0-2-4 ile bitenler bugünden, 6-8 ile bitenler de yarından itibaren PTT şubelerinden İşsizlik Ödeneğini çekebilecekler. ”

 

Melike

Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir