HABERLER

Tapu işlemleri Blockchain teknolojisiyle yapılabilir

Dijital paranızı gönderip tapu kaydını da Blockchain üzerinden alabileceğimizi aktaran Blockchain Türkiye Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Özistek, “Kimsenin birbirini görmesine gerek kalmaksızın güvenli bir şekilde tapu işlemleri gerçekleştirilebilir.” dedi.

Blockchain Türkiye Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek, Türkiye’de tapu işlemlerinin Blockchain teknolojisiyle online olarak gerçekleştirilebileceğini belirterek, “Dijital paranızı gönderip tapu kaydını da Blockchain üzerinden aldığınızda, kimsenin birbirini görmesine gerek kalmaksızın yüzde 100 güvenli bir şekilde tapu işlemleri gerçekleştirilebilir.” önerisinde bulundu.

Gayrimenkul Borsası A.Ş (GABORAS) açıklamasına göre, gayrimenkul sektörünün büyük veri (big data), yapay zeka (AI) ve blok zinciri (blockchain) teknolojileriyle düzenlenmesini, endeksleşmesini ve nihayetinde borsalaşmasını sağlamak amacıyla kurulan GABORAS, Blockchain teknolojisinin gayrimenkul sektörüne etkileri üzerine bir organizasyon düzenledi.

Özistek burada, özellikle tapu işlemlerinin online ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için Blockchain teknolojik altyapısının hazır olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de bunun gerçekleştirilebilmesi için yasal hazırlığın yapılması gerekiyor. Dijital paranızı gönderip tapu kaydını da Blockchain üzerinden aldığınızda, kimsenin birbirini görmesine gerek kalmaksızın yüzde 100 güvenli bir şekilde tapu işlemleri gerçekleştirilebilir. Blockchain ile atılmış olan bir kaydın geriye dönük olarak değiştirilmesi mümkün değil.” bilgilerini verdi.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir