HABERLER

Varank: Ocak ayında sanayi üretimimiz pozitif trendini sürdürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bugün açıklanan Ocak 2020 sanayi verileri hakkında değerlendirmelerde bulunurken, “Koronavirüsün küresel etkilerinin tam olarak ortaya çıkmadığı Ocak ayında sanayi üretimimiz %7.9’luk artışla pozitif trendini sürdürdü.”dedi.

Bakan Varank, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Koronavirüsün küresel etkilerinin tam olarak ortaya çıkmadığı Ocak ayında sanayi üretimimiz %7.9’luk artışla pozitif trendini sürdürdü. Ara malı ve dayanıksız tüketim mallarındaki artışlar bu performansta etkili oldu. Sektörel gelişmeleri ve piyasaları yakından takip ediyoruz.” dedi.

Üretim cephesinde kalıcı bir toparlanma için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün, Enerji Bakanlığı ve EPDK ile birlikte kolonya ve dezenfektan üretimini artıracak stratejik bir adım attık. Üretim artışıyla hem ithalatın hem de fiyat spekülasyonunun önüne geçeceklerini aktaran Varank, “Dünyanın üretim üslerinden biri, temizlik/hijyen ürünlerinde global tedarikçiyiz. Sağlıkta güçlü fiziki ve beşeri altyapımız var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle hızlı karar alıp koordine olabiliyoruz. Virüse karşı bireysel tedbiri lütfen ihmal etmeyin ve ülkenize güvenin!” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir