HABERLER

Vatandaşın Döviz Mevduat Hesapları 560 Milyon Dolar Azaldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayınlanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri bilgilerine göre, yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatları 1 Mayıs ile biten işlem haftasında 194.63 milyar dolar oldu. Bankalardaki döviz mevduatlarında son durum, işte detaylar…

Vatandaşın ve tüzel kişilerin döviz talebi durdu. Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesapları üst üste ikinci haftada da gerileme kaydederek düştü.

Bankalardaki Yabancı Para Mevduatı 194.63 Milyar Dolar

TCMB’den bugün açıklanan verilere göre, yerlilerin bankalardaki döviz mevduatı 27 Nisan- 1 Mayıs haftasında altın hariç 1.2 milyar dolar azaldı.

1 Mayıs ile biten işlem haftasında, yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatı 560 milyon dolar azalarak, hane halkı toplam döviz mevduatı 195.19 milyar dolardan 194.63 milyar dolara indi.

Vatandaşın yabancı para mevduatlarının 118.59 milyar dolar kısmı gerçek kişilere, 76.04 milyar dolar kısmı ise tüzel kişilere ait olarak gerçekleşti.

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir