HABERLER

Vatandaşın Döviz Mevduatları Yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yayınlanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri bilgilerine göre, yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatlarında 10 Nisan ile biten işlem haftasında yükseliş yaşandı. Bankalardaki döviz mevduat miktarı ne kadar oldu?

 

Vatandaşın ve tüzel kişilerin döviz talebi artışa geçti. Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesapları üst üste üç hafta gerilemesinin ardından yeniden yükseldi.

Bankalardaki Yabancı Para Mevduatı 195.08 Milyar Dolar

10 Nisan ile biten işlem haftasında, yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatı 930 milyon dolar artarak, hane halkı toplam döviz mevduatı 194.15 milyar dolardan 195.08 milyar dolar oldu.

TCMB’den bugün açıklanan verilere göre, yerlilerin bankalardaki döviz mevduatı 6-10 Nisan haftasında altın hariç altın hariç 150 milyon dolar azaldı.

Yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatlarının 118.76 milyar dolar kısmı gerçek kişilere, 76.32 milyar dolar kısmı ise tüzel kişilere ait olarak gerçekleşti.

Aydin

Lise eğitimini Beşiktaş Lisesi'nde yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir