ŞİRKET HABERLERİ

Rhea Girişim, Roboair şirketinin %20 hissesini satın aldı


Rhea Girişim Sermayesi (#rheag) bağlı ortalığı Netsafe, ABD’de kurulu bulunan Roboair şirketinin %20 hissesini satın aldı.

 

Rhea Girişim Sermayesi (#rheag) tarafından yeni satın alma işlemlerine dair Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş ‘nin bağlı ortalığı olan Netsafe Teknolojik Yatırımlar A.Ş., ABD’de kurulu bulunan Roboair INC. Şirketinin yüzde 20 hissesini satın aldı.

Bağlı kuruluşumuz Netsafe Teknolojik Yatırımlar A.Ş.’den Şirketimize gönderilen açıklamada; şirketin yüzde 20’sine karşılık gelen 1,998,000 adet Roboair INC hissesini devralma işlemi tamamlandığı bildirildi.

Roboair, ABD’de 2018 yılında kurulmuş, aralarında THY ve Pugasus da olmak üzere 500’den fazla havayolu, 120 binden fazla konaklama tesisi ve 30 binden fazla araç kiralama noktasına doğrudan erişim sağlayan, WEB3 tabanlı bir ulaşım hizmet teknolojisi şirketidir.

Şirketin web sitesi, mobil telefon aplikasyonları aktif olup, beta sürümünde 5 milyondan fazla kullanıcı tarafından test edilmiş ve aktif olarak kullanılmaktadır.

Netsafe bu ortaklık ile uluslararası teknoloji geliştiricilerinden bir portföy oluşturmak üzere ilk adımı atmış ve bir teknoloji yatırımcısı olarak yeniden yapılandırma sürecini hızlandırmıştır. Netsafe, başta Roboair olmak üzere portföyünde yer alacak şirketler ile ilgili gelişmeleri yatırımcılarımızla paylaşılmaya devam edecektir.

Melike

Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir